» تمامی کالاها و خدمات این فروشگاه ، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه میباشند و فعالیتهای این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است .
دانلود کارآموزی آماده در قالب word با عنوان كارورزي بررسي ايمني در شركت نارين پودر ازندريان 108 ص محسن شریفیان 1395/10/17 دسته بندی : بهداشت عمومی 0
مقدمه
ايمني و بهداشت  حرفه اي يکي از مسائل مهم در هر شرکت وکارخانه اي است که لازم است مديريت شرکت  توجه لازم را به اين موضوع داشته باشد تا با کاهش يا حتي حذف حوادث و مخاطرات باعث شود محيط کار سالمي به وجود ايد وموجب بالا رفتن توليد  و افزايش بهره وري گردد .
بدون شک همه ما در طول زندگي يا خود شاهد حوادث ناگوار بودده ايم يا اين حوادث را از ديگران شنيده ايم
که گاه تلخي اين حوادث تا اخر عمر بر زندگي ما اثر مي گذارد.
دراين گزارش سعي شده است  که در مورد همه ي مخاطراتي که ممکن است در اين شرکت وجود داشته باشد مورد بحث قرار گيرد و بدين طريق بتوانيم  حوادث و مخاطرات موجود را شناسايي و کاهش  دهيم . 
توضيحات
شرکت نارين پودر ازندريان داراي سه خط توليد پودر ميکرونيزه مي باشد که سنگ هاي معدني را در اندازه ميکرون هاي مختلف  پودر مي کند . 
ماده مصرفي شرکت بيشتر کربنات کلسيم که يک ماده بي خطر است مي باشد ،
خطوط توليد اين شرکت روي سازه اي به ارتفاع 18 متر نصب شده است و همچنين داراي يک سوله براي انبار توليدات مي باشد . 
فصل دوم
خطرات مکانيکي
الف ) انواع خطرات مکانيکي
 تعريف ماشين : 
ماشين ، مجموعه اي از قطعات متحرك و ثابت ميباشد بر روي فريم (قاب) قرار دارد.
 تعريف منطقه عملياتي : در ماشين ، منطقه عملياتي منطقه ايست كه ماده اي به يك فرم وارد و به فرم ديگر خارج ميشود . بعنوان مثال در ماشينهاي برش ورق  ورق آهن وارد ميشود و پس از تكه تكه شدن به فرمهاي مختلف خارج ميشود و يا در ماشين تراش قطعه يا ميلگردي بصورت استوانه بسته ميشود و پس از مخروطي شدن و يا دندانه دار شدن خارج ميگردد و يا در پرس ها ، ورق فاقد شكل در زير سمبه يا در قالب كه در زير سمبه قرار ميگيرد ، و به فرمي از فرمها درمي آيد. 
ماشين ناقص ( نا ايمن ): به ماشيني گفته ميشود كه منطقه عملياتي آن فاقد يك سيستم ايمني يا حفاظ باشد.
ماشيني نا ايمن است كه سيستم ترمز اضطراري در مواقع لزوم نداشته باشد . 
( سيستم ترمز اضطراري سيستمي است كه ميتواند در هنگاميكه اپراتور بخواهد با فشار دادن سوئيچها يا اهرمهاي پدالي شكل توسط دست يا پا قسمت متحرك ماشين را در كسري از ثانيه متوقف نمايد .).ماشيني نا ايمن است كه داراي لبه هاي تيز و برنده باشد. 

خطرات مكانيكي :
خطرات مكانيكي ، از انواع خطرات هستند كه بخاطر حركت و نيرو متمايز شده اند . خطرات مكانيكي به انواع زير تقسيم شده اند .
1-  خطر مكانيكي سقوط
2-  خطر مكانيكي پرتاب
3-  خطر مكانيكي گيرايش 
4-  خطر مكانيكي له شدگي
5-  خطر مكانيكي سطوح داغ و سرد
6-  خطر مكانيكي NIP
7-  خطر مكانيكي برش 

1- خطر مكانيكي سقوط : 
در خطر سقوط ، اجسام تحت تاثير نيروي جاذبه زمين با انرژي كافي از طبقات بالاتر به پايين سقوط ميكنند و مسلما پس از برخورد به ديگر اجسام يا اشخاص سبب آسيب خواهند شد. امروزه بسياري از عمليات در صنايع وجود دارد كه خطر مكانيكي سقوط ، مشكلي حل نشدني براي آنها شده است بعنوان مثال در صنايع ساختماني ( ساخت ساختمانهاي بلند ، سدسازي ، تونل سازي ، پل سازي و معادن ) و همچنين در سيستم حمل و نقل ( حمل و نقل توسط ليفتراك برقي و يا بنزيني ، حمل و نقل دستي ، حمل و نقل توسط جرثقيلهاي سقفي ، ) خطر سقوط بيشتر مشاهده ميشود . 

راه حل :
استفاده از انواع كلاههاي حفاظتي ، انواع نرده كشي ها ، محصور كردن ، استفاده از تابلو و علايم هشدار دهنده ، انواع كمربندهاي ايمني و آموزش به پرسنل 

2- خطر مكانيكي پرتاب : 
در اين خطر ، اجسام ريز و درشت و يا قطعات درشت كوچك با انرژي زيادي به اطراف پراكنده ميشوند و در مسير خود ميتوانند پس از برخورد با اشخاص و يا ديگر اجسام ، آسيب و خسارت برساند . عملياتي كه اين خطر بيشتر ديده ميشود عبارتند از : سنگ زني و سنگ كاري ، عمليات جوشكاري ، برشكاري ، تراشكاري ، پوليش كاري ، سوهان كاري ، برش فلزات توسط گاز استيلن 
راه حل : 
ايزولاسيون 


خرید و دانلود | 10,000 تومان
گزارش تخلف به پلیس سایت
مطالب مرتبط